Starý a nový rok

Po dlhšej odmlke sa s nami pozrite na zhodnotenia predchádzajúceho roku a na vyhliadky do nového. 

Každé veľké noviny pred novým rokom sumarizujú minuloročné dianie, vyberajú zo svojich najlepších článkov a robia predpovede možných udalostí do toho nového. Nám to dáva možnosť dostať sa k článkom na ktoré sme nechtiac pozabudli alebo nemali čas dočítať do konca.

New Yorker prináša najčítanejšie články z minulého roka najmä z oblastí americkej a medzinárodnej politiky. Sú to poväčšine dlhé longformy, čiže odporúčame si uvariť veľký hrnček kávy a čítať počas dlhých zimných večerov. V decembri nás veľmi zaujal profil Samanthy Power, ambasádorky Spojených štátov pri OSN. Treba sa však hľadieť do budúcnosti a tu si môžete prečítať 12 vecí na ktoré netreba zabúdať budúci rok.

Na dlhé čítanie je tu taktiež Quartz, internetový magazín spracúvajúci obrovské množstvo tém v krásnej podobe. Tu je 12 článkov, na ktoré je redakcia mimoriadne hrdáNám ostáva len dodať, že ide o mimoriadne rôznorodé a zaujímavé čítanie od medzinárodnej politiky až po problémy internetovej neutrality.

Posledným zahraničným zdrojom ktorý chceme dať do pozornosti je VICE news, ktoré taktiež urobilo súhrn najlepších článkov roku 2014Tematicky sú zamerané najmä na Rusko, Blízky východ a Afriku ale výborne približujú čo sa tam momentálne deje.

Zo slovenských médií by sme radi dali do pozornosti sériu rozhovorov od Karola Sudora pre Projekt NIde o rozhovory so širokým spektrom verejne činných ľudí od majiteľa Martinusu až po Zuzanu Fialovú, ktorá v rozhovore priniesla do slovenského jazyka výraz „grafomanská diarea“ za ktorý jej gratulujeme.

 

Veľa štastia do nového roku a ostaňte s nami!

Foto John Haslam, Flickr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *