Assange vs Google

Je veľmi málo celosvetových organizácii, ktoré Julian Assange a jeho Wikileaks ešte nestihli nahnevať. Vo všeobecnosti sú dva typy ľudí – tí, čo ho považujú za arogantného mizogynistického papľuha, a tí, ktorí vravia, že práve hnevať kohokoľvek s mocou je jeho práca. Teraz však Assange siaha na modlu slobodných užívateľov internetu, Google, a poukazuje na jeho premenu na štát v štáte ako aj jeho nadštandardné vzťahy s americkou vládou.

Google je jedna z organizácii, ktoré prerástli svoj účel. Vyhľadávací nástroj dávno nie je jeho jediná, a už asi ani hlavná aktivita. Otázka je, či vnútri Google existuje motivácia túto nečakane nadobudnutú moc využiť a s akým cieľom. Je možné, že zostal mierne naivným hniezdom programátorských nerdov a intelektuálov, alebo, ako Julian A tvrdí, ide si za svojou nejasnou, trochu zlovoľnou agendou. Ten prvý pohľad možno najlepšie vystihol Randall Munroe vo svojom komikse xkcd, zatiaľ čo ten druhý je predmetom dnešného článku.

It'll be hilarious the first few times this happens.

Ako veľa sa dá veriť niekomu, kto stále nevie vysvetliť svoju farbu vlasov, necháme na vás, ale jedno je isté – stáž v Google už možno nemusí byť pre vás vrcholom kariérneho úspechu.

Image CC Espen Moe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *