Ako čítať naše články?

Od nového školského roka začíname nanovo – meníme vizuál, obsah, ale aj formu našich článkov. Nový vizuál je ľahko viditeľný, rôzne formy článkov sme prezentovali na úvod, avšak ešte nám ostáva vysvetliť, ako ideme zmeniť obsah.
Keď sme plánovali zmeny, našim hlavným cieľom bolo predstavovať kvalitné články zo zahraničných zdrojov takým spôsobom, aby sme jednak poskytovali aj čitateľovi s menším prehľadom pomoc, ktorá mu pomôže pochopiť často náročný text, ale taktiež aby sme motivovali čitateľov so slabšou angličtinou pokúsiť sa prelúskať cez text a pochopiť aspoň jeho časť. Pri každom odkaze a článku teda chceme odpovedať na tieto tri otázky:

  1. Prečo by ma mal článok zaujímať?

Aký je dôvod aby som si prečítal tento článok? Prečo sa ma problematika týka? Aký je kontext daného problému? Čo potrebujem vedieť na to, aby som článok pochopil?

  1. Čo článok hovorí?

Čo sa z článku dozviem keď si ho prečítam? Aká je štruktúra článku? Aké sú hlavné body, ktoré by som mal mať na pamäti pri jeho čítaní?

  1. Ako mám článok zhodnotiť?

Ako prišiel autor k záverom článku? Z akého pohľadu sa na to pozerá? Je autor v článku zaujatý? Sú jeho argumenty správne? Podporuje svoje tvrdenia relevantnými dôkazmi? Aké dôležité fakty autor ignoruje?

Veríme, že poskytnúť kvalitné informácie na vytvorenie si dobre podloženého názoru je cieľom Kocky. Novým spôsobom písania článku sa k tomu budeme snažiť priblížiť. Zostaňte naladení na ďalšie zmeny už čoskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *