Slovenské národné konšpirácie

O konšpiračných teóriách sa zle píše. Je to dané hlavne tým, že priam z definície bude každý ich oponent označený za v lepšom prípade posluhovača imperialistov s vymytým mozgom alebo v tom horšom za aktívneho člena sprisahania. Nepomáha tomu ani to, že často články útočiace na konšpiračné myslenie nepoužívajú o nič lepšie argumenty a tiež sa spoliehajú hlavne na autority – a to presne tie, ktoré každý „zasvätený“ považuje za nedôveryhodné. Iba málo článkov sa dokáže oslobodiť od tejto úrovne a poukázať na nezmyselnosť konšpirácii v princípe, nie prekričaním nesprávneho, zle vyargumentovaného, ale príťažlivého názoru.

Článok Matúša Ritomského Zem a Vek nebezpečných konšpirácií je jedným z nich. Poukazuje na nekonzistentnosť obzvlášť slovenských zástancov konšpiračných teórií, či už ide o dvojitý meter pri ukrajinsko-ruskom konflikte, nebezpečné tvrdenia o prospešnosti všelieku MMS, v skutočnosti priemyselného bielidla, až po totálnu nedôveru v autority a bezvýhradnú vieru v pravdovravnosť a nezaujatosť svojho guru, lídra, či rostasa.

Dosah konšpirácii už nie je iba teoretický. Stojí za to pozastaviť sa napríklad nad tým, že periodiká typu Zem a Vek označujú celý tretí sektor, neziskové a mimovládne organizácie za agentov pomyselného Západu, Slovenskú debatnú asociáciu medzi nimi. Preto ak sa necítite ako jašter z pekiel, sivý mimozemšťan, agent Američanov, či židoboľševický poskok snažiaci sa o rozvrat tradičnej rodiny a hodnôt, a neviete teda viac než my, prečítajte si článok.

Image CC Spyros Papaspyropoulos

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *